Zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych
Uwaga!
Budżet Partycypacyjny - już można głosować!
Link: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome
Jak głosować?:
1. kliknij w link i wejdź na stronę budżetu partycypacyjnego m.st.Warszawy
2. kliknij ZAGŁOSUJ
3. wpisz dwukrotnie swój adres e-mail
4. wejdź na swoja pocztę - otwórz mail od m.st.Warszawy-kliknij w link
5. (pojawi się mapka) wybierz dzielnicę Praga Południe, wybierz obszar-Gocław
6. kliknij WYBIERZ przy ostatnim na liście projekcie nr 29 ,,Sport i zabawa - to nasze prawa"
7. przejdź do projektów ogólnodzielnicowych, wybierz DALEJ wybierz PRZEJRZYJ PROJEKTY, zagłosuj
8. uzupełnij swoje dane
9. wciśnij żółte pole WYŚLIJ SWÓJ GŁOS
10. informacja DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W GŁOSOWANIU oznacza, że Twój głos został pomyślnie wysłany
11. na Twój e-mail przyjdzie podziękowanie od m.st.Warszawy za udział w głosowaniu
serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci z SP185 i osiedla Gocław
Dzień Języków Obcych
18 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Każdy uczeń miał możliwość obejrzeć występy oraz wziąć udział w quizie. Przedstawiciele różnych klas przygotowali scenki teatralne, piosenki lub przedstawienia w różnych językach. To był bardzo udany dzień.
Nasza Poetka
Miło nam poinformować, że Katarzyna Libera zajęła I miejsce w konkursie ANIŃSKIE NOCE MISTRZA GAŁCZYŃSKIEGO.
Serdecznie gratulujemy!
Zapisy na wolne miejsca do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018”
Zgodnie z harmonogramem Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” zapisy na wolne miejsca rozpoczynają się 21 czerwca 2018 roku od godziny 12.00. Zapisy na wolne miejsca będą trwały przez cały okres trwania wakacji tj. do 31 sierpnia 2018 roku. Decyzja o przyjęciu podejmowana jest w szkole, która organizuje Warszawski Program „Lato w Mieście 2018”.
Rodzice / prawni opiekunowie, którzy wypełnili kartę kwalifikacyjną w elektronicznym systemie zapisów - za pośrednictwem strony internetowej https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl - w terminie od 17 maja 2018 roku do 29 maja 2018 roku, ale nie dokonali do 18 czerwca 2018 roku potwierdzenia woli uczestnictwa w szkole do której uczeń został zakwalifikowany, w celu ubiegania się o przyjęcie na wolne miejsca do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” powinni:
-
Zgłosić się do szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami (informacje o wolnych miejscach w szkołach dostępne będą od 21 czerwca 2018 roku od godz. 12:00 na stronie internetowej: https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl);
-
Po potwierdzeniu możliwości przyjęcia na wolne miejsce przez szkołę podać numer Pesel dziecka, na podstawie, którego zostanie wygenerowana karta kwalifikacyjna;
-
Po wygenerowaniu karty kwalifikacyjnej przez szkołę rodzic / prawny opiekun składa podpis;
-
Upoważniona do udzielania informacji osoba w szkole, przekazuje rodzicowi / prawnemu opiekunowi zasady dokonania opłaty za wyżywienie;
-
Rodzic / prawny opiekun wnosi opłaty za posiłki oraz przynosi do szkoły potwierdzenie dokonania ww. opłaty lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat (przekazanie potwierdzenia opłat lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat jest warunkiem przyjęcia do Wakacyjnej Placówki Edukacyjnej).
Rodzice / prawni opiekunowie, którzy w terminie od 17 maja 2018 roku do 29 maja 2018 roku w elektronicznym systemie zapisów (https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl) nie wypełnili karty kwalifikacyjnej, w celu ubiegania się o przyjęcie na wolne miejsca do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” powinni:
-
Zgłosić się do szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami (informacje o wolnych miejscach w szkołach dostępne będą od 21 czerwca 2018 roku od godz. 12:00 na stronie internetowej: https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl);
-
Po potwierdzeniu możliwości przyjęcia na wolne miejsce, przez szkołę, upoważniony pracownik w szkole, wprowadza dane o dziecku do elektronicznego systemu zgłoszeń;
-
Po wprowadzeniu niezbędnych danych osoba wypełniająca generuje wersję papierową karty, na której rodzic / prawny opiekun składa podpis;
-
Upoważniona do udzielania informacji osoba w szkole, przekazuje rodzicowi / prawnemu opiekunowi zasady dokonania opłaty za wyżywienie;
-
Rodzic / prawny opiekun wnosi opłaty za posiłki oraz przynosi do szkoły potwierdzenie dokonania ww. opłaty lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat (przekazanie potwierdzenia opłat lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat jest warunkiem przyjęcia do Wakacyjnej Placówki Edukacyjnej).
-
Mistrzostwa w tabliczce mnożenia
4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 215 Warszawa, ul. Kwatery Głównej 13 odbył się finał VI MISTRZOSTW W TABLICZCE MNOŻENIA DLA UCZNIÓW KLAS III WARSZAWA - Praga Południe z wykorzystaniem kart matematycznych „ Tabliczka mnożenia ”.
I miejsce zajął Konrad Jaczewski z klasy 3a, zaś II miejsce Marek Szlachetka również z klasy 3a.
Gratulujemy
Sport i zabawa - to nasze prawa
Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji propagującej głosowanie na projekt finansowany z Budżetu Partycypacyjnego.
Głosować można od 15 czerwca poprzez stronę internetową Budżetu Partycypacyjnego. Szczegóły akcji znajdują się w załącznikach.
Regulamin: AKCJA_Sport_i_zabawa.docx
Karta informacyjna do pobrania: Sport_i_zabawa_karta_informacyja.docx
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
W tym roku już po raz 14. warszawscy uczniowie i studenci mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie.
O stypendium mogą aplikować uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
- dobrze się uczą (średnia ocen nie mniejsza niż 4,0 - uczniowie szkół i 3,5 - studenci),
- osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
- miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1300 zł.
Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.
Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl od 22 czerwca 2018 r. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.
Termin składania wniosków dla uczniów mija 31 lipca, a dla studentów 10 października 2018 r.
Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia
Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp.pl
Pomocna dłoń
Dzięki ofiarności naszej szkolnej społeczności zebraliśmy 35o kg rzeczy.
Oto fragment pisma z dn. 28.05.2018r do P. Dyrektor Ewy Żochowskiej:
„W imieniu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej składam na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowania dla społeczności Szkoły oraz Rodziców za zorganizowaną zbiórkę odzieży. Dary zostały przekazane osobom najuboższym, które borykają się z licznymi problemami życiowymi. Dziękujemy każdemu z Państwa, kto dołożył choć najmniejszą cegiełkę w to wielkie Dzieło Pomocy, dziękując w imieniu stowarzyszenia, a przede wszystkim w imieniu wdzięcznych obdarowanych. Życzę Państwu oraz młodzieży i Rodzicom wielu sukcesów dydaktycznych, pedagogicznych i społecznych, spełnienia marzeń i niegasnącej wrażliwości dla drugiego Człowieka.”
sek.gen.pl KPS p. Ewa Kuruliszwili
O migracjach z najmłodszymi
Uczennice klasy Vc Ula Jastrzębska, Julka Kozdrój, Ala Kowacka i Maja Wrońska w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy o migracjach przygotowały cykl zajęć dla młodszych kolegów i koleżanek z klasy Id. Zajęcia, przy pomocy książki „Chłopiec z Lampeduzy”, przybliżyły najmłodszym uczniom takie zagadnienia, jak Unia Europejska, migracja, uchodźca. Wspólne spotkania z młodszymi uczniami miały na celu budowanie szacunku, empatii i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Łukasz Jurgielewicz
Sukces naszej reprezentacji
Bardzo miło nam poinformować, że reprezentacja szkoły w piłce nożnej do lat 10 zajęła trzecie miejsce w dzielnicowym turnieju organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 312.
Skład drużyny: Oskar Kowacki (kapitan), Maciej Szczepanik, Tadeusz Zalewski, Miłosz Suchorowski, Filip Pokorski, Tomasz Tkaczyk.
Łukasz Jurgielewicz
"Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem"
23 maja odbył się Dzielnicowy Konkurs Wokalny „Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem”. Celem konkursu była popularyzacja śpiewu oraz języków obcych, promocja osób utalentowanych i motywowanie ich do doskonalenia swoich umiejętności. Komisja konkursowa nagrodziła dwie reprezentantki naszej szkoły.
III miejsce zdobyła Iga Kamińska z klasy ID, natomiast Hanna Świetoniowska z klasy 7A została nagrodzona wyróżnieniem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Magdalena Sałamacha
Zapraszamy do albumu fotograficznego