Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję charytatywną zorganizowaną w związku z „Dniem Pluszowego Misia”, podczas której zbieraliśmy maskotki oraz pomoce szkolne dla dzieci z oddziałów onkologicznych warszawskich szpitali.
Dzięki Waszej pomocy i ofiarności nasza szkoła przekazała do Fundacji „Mam Marzenie” wiele pluszaków oraz artykułów szkolnych. Tym samym uczniowie naszej szkoły przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci przebywających w szpitalach.
Finał konkursu plastyczno - poetyckiego "Wiersze o barwach"
W niedzielę 26 listopada w Domu Kultury Wygoda odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastyczno –poetyckiego pt. „WIERSZE O BARWACH” i finał akcji „DZIECKO W POTRZEBIE” zorganizowane przez panią Katarzynę Kullmann-STUDIO TECHNIK PLASTYCZNYCH.
Uczennice naszej szkoły Katarzyna Libera i Julia Turczyńska zalazły się wśród finalistów. Za wiersz zatytułowany „Wielkopolskie barwy” napisany w gwarze wielkopolskiej i obraz „ Chata w Wolsztynie” Kasia Libera z klasy VIc otrzymała III miejsce. Wyróżnienie za obraz „Krajobraz Śląska” do wiersza pt. „ Śląsk to istny raj” otrzymała Julia Turczyńska z klasy VIIb.
Poznajemy zawody
17 listopada uczniowie klasy 7c I 7a uczestniczyli w dniach otwartych a jednocześnie warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Warszawie.
Podczas zajęć mogli zapoznać się z tajnikami pracy kucharza, cukiernika, oraz kelnera/barmana. Wzięli również udział w zajęciach związanych z kuchnią molekularną.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz podziękowanie za udział w zajęciach.
Jesteśmy mistrzami dzielnicy!
15 listopada 2017 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 135 przy ul. Bartosika 5 na Gocławiu, rozegrano doroczne zawody dzielnicowe dla szkół podstawowych, uczestniczących w programie „Od zabawy do sportu”.
To program nadobowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych dla dzieci z klas I–III w formie gier i zabaw ruchowych). W obecnej edycji programu uczestniczy 7 szkół podstawowych, w których zajęcia prowadzi 19 nauczycieli wychowania fizycznego.
Lekcja genealogii
We wtorek 14 listopada klasa Vd na lekcji historii gościła Pana Macieja Markowskiego z Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, autora bloga www.kimonibyli.pl. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca genealoga, jak tworzyć drzewo genealogiczne i poszukiwać rodzinnej historii. Pan Markowski zachęcał uczniów do rozmów z dziadkami i innymi członkami rodziny o przeszłości i tradycjach. Z zaangażowaniem opowiadał o detektywistycznej pracy w celu odkrywania losów dalekich przodków. Uczniowie, zachęceni barwnymi opowieściami, mieli mnóstwo pytań, co z pewnością zaowocuje ciekawymi rodzinnymi opowieściami.
Patriotyczne śpiewanie
Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Młodzi artyści – Zuzanna Dobek, Nicole Wiącek, Eryk Sobota, Irene Rull Qesada, Roksana Kusy, Kinga Brzezińska, Tamara Drożdż, Alicja Kowalska, Katarzyna Libera, Zofia Muda – przewodniczyli wspólnemu śpiewaniu. Widownia chętnie dołączyła do występujących. Dzięki krótkiemu wstępowi do każdej prezentacji uczniowie poznawali kontekst powstania pieśni i jej znaczenie. Mogliśmy się też zapoznać z opiniami uczniów i nauczycieli na temat pojęcia „niepodległość” oglądając przygotowany wcześniej film.
„Jeszcze Polska nie zginęła”...
Ależ biało-czerwono zrobiło się w szkole 10 listopada!
W tym dniu odbył się – zgodnie z tradycją konkurs śpiewania Hymnu Narodowego przez uczniów klas I. Z każdą edycją rośnie jego poziom i wzbogaca się oprawa. Standardem są kotyliony, ale w tym roku pojawiły się także inne rekwizyty. Dzieci zaprezentowały się wspaniale - pięknie śpiewały wykazując się znajomością tekstu oraz wiedzą historyczną. Szczególnym zaangażowaniem wyróżniła się klasa I d. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze, a każdy uczeń biało-czerwoną chorągiewkę. Było wiele emocji i radości! Bardzo dziękujemy dzieciom i wychowawcom za wzruszającą lekcję patriotyzmu.
Sukces naszej reprezentacji
Bardzo miło nam poinformować o świetnym wyniku naszej reprezentacji w Mistrzostwach Polski do lat 10, w Piłce Nożnej o Puchar Tymbarku. Podczas eliminacji powiatowych, nasi młodzi piłkarze szli jak burza, wygrywając wszystkie mecze (8:3, 3:0, 7:5) i zajęli pierwsze miejsce w grupie, co dało nam awans do kolejnej rundy i walkę o finał wojewódzki.
"Wiersze o barwach"
Katarzyna Libera z klasy 6c zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-poetyckim “Wiersze o barwach”.
Konkurs skierowany był do dzieci mieszkających w Polsce z klas IV-VI, młodzieży gimnazjalnej oraz z placówek pozaszkolnych.
Każdy uczestnik Konkursu miał przedstawić jedną pracę plastyczną (obraz w wymiarze A3), do której miał napisać wiersz. Obraz i wiersz treścią miały się uzupełniać.
Szkoła z pomysłem
27 października w Starej Prochowni wręczono Honorowe Wyróżnienia Prezydenta m. st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”.
Dzięki zaangażowaniu i kreatywności staliśmy się jedną z 21 wyróżnionych placówek w stolicy. Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych”.
Jest to duże wyróżnienie, które będzie zobowiązywało nas do wdrażania kolejnych innowacyjnych pomysłów.
Ślubowanie Pierwszoklasistów
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to piękna tradycja naszej szkoły. 13 października nasi najmłodsi uczniowie, w obecności dyrekcji, nauczycieli, zaproszonych gości i rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było pasowanie ich na uczniów ogromnym, kolorowym ołówkiem. Pierwszaki pod opieką swoich wychowawców i z pomocą uczniów klas IVa i IVb przygotowały piękny program artystyczny, który był pokazem ich talentów aktorskich, muzycznych i tanecznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze i legitymacje szkolne. Potem były wspólne zdjęcia, radość i uściski rodziców. Brawo, Pierwszaki! Jesteśmy z Was dumni!
"Choineczka Mała"
Zapraszam klasy 0-7 do wzięcia udziału w III edycji rodzinnego konkursu CHOINECZKA MAŁA
Cel:
Rozwijanie zdolności manualnych i spojrzenie przestrzenne. Rozbudzenie wyobraźni . Nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wzmacnianie więzi rodzinnych.Warunki
przygot
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”
26 października delegacja uczniów z klasy I d wraz z rodzicami oraz wychowawcą uczestniczyła w inauguracji kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” skierowanej do uczniów klas I. Kampania propaguje zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas uroczystości specjalista z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uświadamiał dzieci i rodziców, jak ważna jest widoczność pieszego na drodze. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Pan Jarosław Karcz wręczył dzieciom zestaw elementów odblaskowych, zapewniających widoczność na drodze. Wkrótce pozostali uczniowie klas I także otrzymają odblaski.
Uwaga!
Zachęcamy do korzystania z ofert placówek pracy pozaszkolnej wspierających działalność wychowawczą.
Ognisko Gocław zapewnia:
ciekawe zajęcia pozalekcyjne wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci pomoc w nauce zajęcia socjoterapeutyczne wyjazdy letnie , „Zimę w Mieście” posiłek
O bezpieczeństwie nigdy nie za wiele …
W ramach kampanii edukacyjnej gościliśmy w naszej szkole aktorów, którzy w zabawny sposób przypomnieli nam, jak czuć się bezpiecznie w domu. Oglądając perypetie Babci Jadwigi , jej niesfornego kota Leona oraz mądrego sąsiada Pana Miarki, uczniowie dowiedzieli się, jakie są źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i magnesy z numerami alarmowymi.
Zawody przyszłości
"Zawody przyszłości" - czy można je określić? Skąd czerpać wiedzę, jak zmieniać się będą zawody!
Zagadnienia te poruszane były podczas wykładu przeprowadzonego w klasie 7c w naszej Szkole w ostatni czwartek. Sztuczna inteligencja, robotyzacja, starzejące się społeczeństwo, druk 3D - to tylko część haseł, jakie pojawiły
się podczas prezentacji wygłoszonej przez dr inż. Michała Klepkę z Młodzieżowego Centrum Doskonałości GIGAnt. Teraz uczniowie z klas siódmych mogą zapisać się do projektów uczniowskich, w których w trakcie całego semestru, wspólnie ekspertami, poszukiwali będą zawodów przyszłości w takich obszarach jak internet rzeczy i druk 3D.
Obie inicjatywy są przedmiotem projektu "Poszukujemy zawodów przyszłości" realizowanego ze świadków M. St. Warszawy przez Towarzystwo Wspierania Rozwoju Dzieci SZANSA. Więcej o projekcie i zapisach na www.taszansa.pl
<http://www.taszansa.pl>
Inicjatywa Politechnikii Warszawskiej
Szanowni Państwo,
W związku z reformą oświaty, a szczególnie po lekturze projektu Rozporządzenia MEN w sprawie egzaminu ósmoklasisty, Politechnika Warszawska zmodyfikowała inicjatywę PW Junior. Bazując
na nowej podstawie programowej opracowaliśmy autorskie zajęcia na PW pt. „Fizyka robotyczna”, kończymy „Informatykę robotyczną” oraz „Chemię i środowisko”. Od ubiegłego roku tworzymy przewodnik „Gdzie coś wartościowego z przedmiotów ścisłych można znaleźć w Internecie?” oraz unikalną na skalę światową platformę b-learningową dla uczniów klas 7-8.
Nagłówek
Dzwonki
Wtorek 12.11.2024- liczba odwiedzin: 6408622
Galeria zdjęć
brak danychSYGNAŁY ALARMOWE
CERTYFIKATY
PROGRAMY