Menu

Wolontariat

Nasi Wolontariusze brali udział w wielu akcjach organizowanych zarówno w szkole jak i poza nią.

 

yes Udział w wolontariacie podczas Mistrzostw w Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga- Południe.

yesZorganizowali na terenie szkoły kiermasz i zbiórkę środków finansowych na budowę studni na Madagaskarze

yesWzięli udział w charytatywnych warsztatach plastycznych pt.: W świątecznych nastrojach, zorganizowanych przez art. plastyka Katarzynę Marię Kullmann na rzecz dzieci niepełnosprawnych

yesPomagali podczas Mistrzostw i Pucharu Okręgu Mazowieckiego, Warmińsko- Mazurskiego, Świętokrzyskiego oraz Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Halinowie

yesPrzygotowywali i obsługiwali stanowisko wystawowe Instytutu Geofizyki na Piknikach Naukowych w Warszawie

yesUczestniczyli w akcji ,,Poczytaj mi..” czytając bajki dzieciom 6 letnim w Przedszkolu nr 407

yesBrali udział w zajęciach z dziećmi 6 letnimi w Przedszkolu nr 407 przygotowując i prowadząc zabawy z dziećmi, ucząc wrażliwości na potrzeby innych, systematyczności oraz odpowiedzialności.

 

 

Razem na Święta

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do akcji MEN ,,Razem na Święta". Podejmujemy działania na rzecz społeczności lokalnych.

Spotkanie z Mikołajem- wspólna zabawa integracyjna uczniów klas 0-4, zorganizowana przez nauczycieli świetlicy szkolnej

Przygotowanie kartek świątecznych dla osób samotnych.

Przygotowanie i wręczenie przez Wolontariuszy kartek świątecznych naszym najbliższym sąsiadom. W tym roku złożymy życzenia wszystkim pracownikom mniejszych i większych firm, znajdujących się na naszym osiedlu.

Pola Nadziei

 "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

W ramach akcji "Pola Nadziei" zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz oraz sadzenie Pól Nadziei. Wzieliśmy również udział w konkursie dla szkół na najładniejszą kartkę świąteczną.

Czytamy młodszym koleżankom i kolegom

Wolontariusze co tydzień odwiedzają nasze oddziały przedszkolne by czytać najmłodszym literaturę dziecięcą.

Odwiedzamy przedszkolaków

 

Wspieramy zbiórkę pluszaków dla dzieci z oddziałów onkologicznych

Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” w naszej szkole Pani Magdalena Sałamacha zorganizowała zbiórka nowych zabawek i maskotek, oraz pomocy szkolnych dla dzieci z oddziałów onkologicznych warszawskich szpitali. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności nasza szkoła przekazała do Fundacji „Mam Marzenie” sześć worków misiów, lalek, zabawek, artykułów szkolnych i innych upominków. Dzięki akcji, również uczniowie naszej szkoły przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci przebywających w szpitalach.