Menu

Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2018-19

Aktualności

DRODZY RODZICE!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie w działalność świetlicy szkolnej.

Dzięki darowiznom otrzymanym od Państwa kupujemy nowe gry, pomoce dydaktyczne, plastyczne i sportowe, nagrody dla uczestników konkursów świetlicowych itp.         DRUŻYNA ŚWIETLICY WICEMISTRZEM DZIELNICY PRAGA PLD. !

W środę 8-go czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 312, nasza drużyna pod wodzą trenera p.Łukasza Jurgielewicza nie zdołała obronić tytułu Mistrza Dzielnicy.

W tegorocznych rozgrywkach wygrywając trzy mecze i nie tracąc żadnego gola, przegraliśmy w finale po niezwykle zaciętym pojedynku, z gospodarzami turnieju zajmując drugie miejsce!!! Nasi piłkarze pokazali na boisku charakter, zaangażowanie i nieprzeciętne umiejętności piłkarskie. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a na podium znalazły się  wyłącznie najlepsze drużyny. Dlatego też piłkarze wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni.

 

Zapraszamy do galerii

 MISTRZOSTWA ŚWIETLICY W PIŁCE NOŻNEJ

           Na przełomie maja i czerwca w naszej świetlicy mieliśmy małą rozgrzewkę przed Euro. W piłkarskie szranki stanęli uczniowie klas I, II i III. Najmłodsi rywalizowali między sobą, a oddzielnie drużyny z klas II i III. Oba turnieje charakteryzowały się niezwykłą dramaturgią i zaangażowaniem wszystkich młodych sportowców.

Klasy I:

I miejsce – FC Barcelona (T. Zalewski, T. Żak, M. Szczepanik, M. Kruk, M. Bednarski)

II miejsce – Super Tygrysy (M. Suchorowski, O. Kowacki, M. Świetoniowski, T. Tkaczyk, K. Żołnierczyk)

III miejsce – Szybkie Pioruny (M. Minda, M. Szlachetka, S. Kowalski, K. Krzyżewski, M. Toruay)

Najlepszy strzelec – M. Szczepanik (FC Barcelona)

Klasy II i III:

I miejsce – Rzeźnicy Futbolu (J. Pałasz, M. Kudyba, M. Kapała, B.Kamiński, K. Szulc)

II miejsce – Ognista Błyskawica (A. Stęplowski, J. Pyrzanowski, M.Matz, I. Krześniak, M. Wrona)

III miejsce – MMjM (J. Grzywińska, M.Helman, M. Melaniuk, M.Żarski, A. Opulski)

Najlepszy strzelec – M. Kudyba (Rzeźnicy Futbolu)

Nagroda Fair – Play – M. Żarski (MMjM)


 

Łukasz Jurgielewicz

Zapraszamy do galerii

 WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM

          4 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Ciekawi Świata” wręczono nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Święto Unii Europejskiej – co warto zobaczyć, co warto zwiedzić w krajach członkowskich”. Można było również obejrzeć wystawę wszystkich nadesłanych prac, zarówno przestrzennych i jak i płaskich.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Monika Olucha

Barbara Gołębiewska

Zapraszamy do galerii

 ZAJĘCIA W BIBLIOTECE NR 67

                W piątek 3 czerwca po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia literackie byli na wycieczce do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 (ul. Abrahama 10). Zajęcia prowadzone przez panią bibliotekarkę dotyczyły Dnia dziecka po meksykańsku. Na początku  dowiedzieliśmy się jak dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie z fragmentami książki dotyczącej obchodzenia Dnia Dziecka w Meksyku. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci miały do wykonania pracę plastyczną – meksykańską piniatę. Dzieci doskonale się przy tym bawiły, kolorowe torebki wyglądały niesamowicie. Pani bibliotekarka wypełniła je cukierkami i paskami papieru. Z braku czasu rozbita została tylko jedna piniata, jednak mimo wszystko dzieciaki były uradowane.

Organizatorką wyjść jest wychowawczyni świetlicy szkolnej pani Barbara Gołębiewska. Podczas wycieczek towarzyszy nam wychowawczyni pani Monika Olucha.

W tym roku szkolnym było to ostatnie wyjście.  Po wakacjach zamierzamy kontynuować  lekcje biblioteczne.

 

Zapraszamy do galerii

 KONCERT  ZESPOŁU ,,JEDEN RYTM - JEDEN ŚWIAT''

          24 maja dzieci z klas I wzięły udział w koncercie zespołu ,,Jeden Rytm - Jeden Świat'', który działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej Warszawa Bemowo. Zespół ma charakter muzykoterapeutyczny i artystyczny a członkami formacji są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Muzyka jest wykonywana na oryginalnych instrumentach jak: bębny szczelinowe, bębenki, klawesyn, grzechotki, reco-reco, dzwonki rurowe. Większość tych instrumentów wykonali sami uczestnicy. Skocznym rytmom towarzyszyły dobre humory i świetna zabawa.

Koncert zorganizowała świetlica szkolna we współpracy z wychowawcą klasy Ie - Panią Lidią Kowalska.

 

Zapraszamy do galerii

 KOCHANA MAMO...

          Z okazji zbliżającego się Święta Mamy, dzieci z klas IIa, IIb i IIf przygotowały dla mam laurki, a dodatkowo chętne osoby wzięły udział w świetlicowym konkursie plastycznym pt. „Portret mamy”. Przedmiotem była praca płaska w formacie A4. Dzieci otrzymały niezbędne do wykonania zadania materiały, mogły też korzystać z własnych przyborów i ozdób. W konkursie wzięło udział dwanaścioro dzieci.

Wyniki prezentują się następująco:

            I miejsce: Weronika Wojciechowska kl. IIb

            II miejsce: Paulina Jabłońska kl. IIa

            III miejsce: Olga Piotrowska kl. IIa, Karolina Hetmańska kl. IIf

            Wyróżnienia: Jakub Janukowicz kl. IIb, Piotr Błażejewski kl. IIf.

 

                                                                                                          Monika Kruk, Marzena Rudzińska

Zapraszamy do galerii

 NASZA POLSKA

            Przy okazji minionych uroczystości patriotycznych oraz na zakończenie cyklu zajęć pt. „Wielcy Polacy” dzieci z klas IIa, IIb i IIf przygotowały i zaprezentowały występ artystyczny dla kolegów i koleżanek ze świetlicy. Zaproszeni goście mieli okazję usłyszeć wiersz i kilka piosenek o Polsce i wielkich Polakach, a także obejrzeć krótkie filmy o kraju ojczystym i symbolach narodowych.

            Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty i oceniony zarówno przez młodszych jak i starszych kolegów.

           

                                                                                                          Monika Kruk, Marzena Rudzińska

 

Zapraszamy do galerii

 WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO – „ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ – CO WARTO ZOBACZYĆ, CO WARTO ZWIEDZIĆ W PAŃSTWACH CZŁONKOWSKICH”

ORGANIZOWANEGO PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 185.

 

KLASY I – PRACA PŁASKA

I miejsce: Marek Minda SP 185

II miejsce: Grzegorz Dębowski SP 143

III miejsce: Kuba Michalski SP 255

Wyróżnienie: Antoni Wiśniewski SP 185

 

KLASY I – PRACA PRZESTRZENNA

I miejsce: Kazimierz Sawicki SP 255

II miejsce: Zofia Grzywińska SP 185

III miejsce: Jaśmina Niewęgłowska SP 143

 Wiktoria Oficjalska SP 185

Wyróżnienie: Maja Redel SP 143

             Hanna Golik SP 143

 

KLASY II – III  – PRACA PŁASKA

I miejsce: Weronika Kosińska SP 72

II miejsce: Karolina Kruszewska SP 72

III miejsce: Szymon Feill SP 143

Wyróżnienie: Anna Budzyńska SP 72

 

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na wystawę prac oraz rozdanie nagród, które odbędzie się 4 czerwca 2016 r. podczas Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 185.ZAJĘCIA W BIBLIOTECE NR 67

          W piątek 6 maja po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia literackie byli na wycieczce do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 (ul. Abrahama 10).

Zajęcia prowadzone przez panią bibliotekarkę dotyczyły „ kotów w literaturze”. Na początku dzieci dostały do obejrzenia książki w których oczywiście królowały – koty. Były to bajki, poradniki i zbiory wierszy. Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie z fragmentami książki Marka Nejmana i Sławomira Grabowskiego „Przygody Kota Filemona”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci miały do wykonania pracę plastyczną. Były to oczywiście koty, wykonane z talerzyków jednorazowych, kredek i kolorowego papieru. Dzieci doskonale się przy tym bawiły, a kolorowe koty zostały nową dekoracją biblioteki.

Organizatorką wyjść jest wychowawczyni świetlicy szkolnej pani Barbara Gołębiewska. Podczas wycieczek towarzyszy nam wychowawczyni pani Monika Olucha. 

Następne wyjście do Biblioteki planowane jest 3 czerwca na zajęcia „ Dzień dziecka po meksykańsku”

 

Zapraszamy do galerii

 ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE „MAŁY PODRÓŻNIK ZWIEDZA POLSKĘ” - TORUŃ

          W kwietniu mali podróżnicy wyruszyli w podróż palcem po mapie do Torunia miasta Mikołaja Kopernika i piernika. Dzieci poznały ciekawe zabytki Torunia np. Stare miasto, Krzywą Wieżę, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dom M. Kopernika, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, jeden z największych radioteleskopów na świecie w obserwatorium Astronomicznym UMK oraz zapoznały się z portretem i życiorysem Mikołaja Kopernika. Poznały położenie miasta  na mapie.Rozmawialiśmy na temat toruńskich pierników z których słynie Toruń. Odbył się pokaz ilustracji toruńskich pierników: gwiazdek, serc, okrągłych oraz tradycyjnych katarzynek. Dzieci wysłuchały legendy o toruńskich piernikach oraz  sposobu ich wyrabiania. Punktem kulminacyjnym zajęć była degustacja pierników toruńskich oraz próba odgadnięcia składników, z których zostały wykonane.

 

                                                                                                      Marta Żebrowska

Zapraszamy do galerii

 WIOSENNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

           W dniach 21 – 23 marca odbył się „Wiosenny kiermasz świąteczny”. W aneksie przy świetlicy szkolnej uczniowie sprzedawali własnoręcznie przygotowane: kartki, kwiatki i ozdoby. Wszystko było piękne, kolorowe więc od razu znajdowali się chętni do kupowania. W sumie uzbieraliśmy 368 zł. – za te pieniążki zakupiliśmy nowy laminator do świetlicy.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych akcjach organizowanych przez dzieci uczęszczające do świetlicy.

 

Organizatorki:

                                                                                                                                          Barbara Gołębiewska

Agnieszka Szymkowiak

Zapraszamy do galerii

 KONKURS PLASTYCZNY

"2016 - ROK HENRYKA SIENKIEWICZA"

14 kwietnia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „2016 – rok Henryka Sienkiewicza”.

Laureatem II miejsca został Maksymilian Kruk z kl. If, Który wykonał ilustrację do noweli „Janko Muzykant”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Zapraszamy do galerii

 SZANOWNI RODZICE!

          Od marca b.r. rozpoczynamy w świetlicy szkolnej cykl spotkań zatytułowany

„Poznajemy świat zawodów”.

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z różnymi zawodami i utrwalenie zdobytych informacji.

W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i współpracę podczas realizacji spotkań i zaprezentowanie dzieciom w interesujący sposób wykonywanych przez siebie zawodów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW!!!

 

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z:

    p. Martą Żebrowską (sala nr 2),  

p. Magdaleną Sałamacha (sala nr 1)  

p. Moniką Olucha (sala nr 3)  POWITANIE WIOSNY

          W dniach 30 marca – 1 kwietnia w świetlicy świętowaliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji uczniowie brali udział w ciekawych konkursach, zaprezentowali swoje talenty artystyczne w tym wokalne, a razem z wychowawcami wykazali się pomysłowością w wiosennych dekoracjach.

Oto laureaci poszczególnych konkursów:

 

########## ##########

KONKURS MUZYCZNY „Z PIOSENKĄ POD RĘKĘ”

W dniach 16 i 18.03.2016 odbyły się eliminacje do wiosennego konkursu muzycznego „Z piosenką pod rękę”.

Spośród wszystkich uczestników biorących udział w przesłuchaniu jury wyłoniło laureatów.

I MIEJSCE:

ELA LASKOWSKA KL IE

BARTOSZ GROMULSKI KL IIB

II MIEJSCE:

SANDRA DASZKIEWICZ KL IF

MONIKA PAWŁOWSKA KL IE

III MIEJSCE:

STAŚ LASOCKI KL IA

MAKS RADOM KL ID

WYRÓŻNIENIE:

GABRYSIA MICHALAK KL IIF

ROKSANA SROCZYŃSKA KL IIC

NAGRODA GRAND PRIX

 

Zespół nr 1

TOSIA ZAPADKO KL IIB

ASIA PUCYK KL IIB

PAULINA JABŁOŃSKA KL IIA

Zespół nr 2 z klasy II D

WERONIKA HAŁACZKIEWICZ

MARCELINA KUBIAK

ALICJA KIERSNOWSKA

 

Decyzją jury laureaci I miejsca oraz nagrody GRAND PRIX wezmą udział w gali podsumowującej wiosenny tydzień 1 kwietnia 2016r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Magdalena Sałamacha

Zapraszamy do galerii

 

##########  ##########

PREZENTACJA TALENTÓW 

1 KWIETNIA 2016

 

I miejsce – Alicja Kowacka III c               

 

II miejsce – Maks Kruk, Tadek Zalewski If

                         Maks Radom, Zuzanna Stępniak

 

III miejsce – Nel Chudoń Ie                         

                         Maria Haładyj III c                       

 

Nagroda publiczności: Antonina Byczkowska Id

 

Nagroda Grand Prix: Viktoria Rejmak IIIa

 

Wyróżnienie: Merdeces Rowinska IIf

 

Patrycja Karewicz - Zapadko          

                                                                                                                                                                                                                              Marta Żebrowska    

     

Zapraszamy do galerii

 

   ########## ##########

  KONKURS PLASTYCZNY - PANI WIOSNA

W ramach świetlicowych obchodów Powitania Wiosny odbył się również konkurs plastyczny pt. Pani Wiosna. Konkurs składał się z dwóch kategorii: prac płaskich i prac przestrzennych. W sumie dotarło do nas aż 34 prace. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością w interpretacji tematu i doborze techniki wykonania prac.

Oto lista laureatów:

Kategoria: praca płaska

I miejsce:

Sebastian Kowalski kl. Ia

Amelia Świątek kl. IIe

Nicole Wasilewska kl. IIc

II miejsce:

Karolina Skonieczna kl. Ia

Adrian Zaremba kl. Id

III miejsce:

Agata Rybak kl. Id

Ola Wajda kl. If

Kaja Murawska kl. Id

Wyróżnienie:

Iza Ostrowska kl. If

Maja Niezgoda kl. If

 

Kategoria: praca przestrzenna

I miejsce:

Kaja Szczepaniak kl. Ia

Maja Kaczorek kl. Ib

Zuzanna Raszkowska kl. Ie

II miejsce:

Gabrysia Szymańska kl. IIIb

Marek Minda kl. Ia

III miejsce:

Krzysztof Wellman kl. Id

Marek Szlachetka

 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami!

 

Monika Olucha

Patrycja Karewicz- Zapadko

        

Zapraszamy do galerii

 

####################

ZIELONA KLASA, ZIELONE DRZWI

31 marca odbył się konkurs na najbardziej niespotykaną i kolorową dekorację drzwi oraz wiosenną stylizację klasy.

Najciekawiej zaprezentowały się klasy :

I MIEJSCE: IA, IB, IIA, IIC

II MIEJSCE: ID, IIE, IF, IID

III MIEJSCE: IC, IIF, IIIB, IIIA, IIIC, IIID

 

Zapraszamy do galerii

 

########## ##########

      WIOSENNY WIERSZYK

30 marca w naszej szkole ogłoszono wyniki międzyklasowego konkursu poetyckiego pt. „ Wiosenny wierszyk”. Klasy biorące udział w konkursie wykazały się rozwiniętą wrażliwością estetyczną i kunsztem literackim. Po burzliwych naradach jury wyłoniło laureatów: 

I MIEJSCE:  II C

II MIEJSCE: IA, ID, II E

III MIEJSCE: I F

 

Zapraszamy do galerii

 

##########   ##########

PLASTYCZNO-TECHNICZNY KONKURS - „EKOLOGICZNA ZABAWKA”

31 marca rozstrzygnięty został plastyczno-techniczny konkurs pt. „Ekologiczna zabawka”, który adresowany był do uczniów klas I-III.

Celem konkursu było wykorzystanie wszystkich surowców wtórnych, jako tworzywa artystycznego. Przypomnienie dzieciom o potrzebie ochrony przyrody, poprzez motywowanie ich do działań ekologicznych oraz uświadomienie im odpowiedzialności człowieka za naszą planetę.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ekologicznej zabawki z surowców wtórnych, dowolną techniką z wykorzystaniem np.: tektury, butelek, nakrętek, puszek, sznurków itp.

Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i ponadprzeciętnymi zdolnościami manualnymi. Wszystkie prace były bardzo oryginalne i starannie wykonane. Jury miało olbrzymi problem z wyróżnieniem najciekawszych prac.

Ekologiczne prace zaprezentowane zostały na specjalnie zorganizowanej  wystawie w szkole, która to cieszyła się wielką popularnością wśród dzieci, jak również wśród dorosłych.

1 kwietnia na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród zwycięzcom konkursu.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Adrianna Matuszczyk kl. 1d – STRUŚ

1 miejsce - Stanisław Leliwa-Maliński kl. 1e – KACZKA

2 miejsce - Weronika Senicka kl. 1f – ŚWINKA

2 miejsce - Bartosz Chybiak kl. 1f – WARCABY

2 miejsce - Nicole Wasilewska kl. 2c – OŚMIORNICA

3 miejsce - Maja Czerniejewska kl. 1f – JEŻ

3 miejsce - Karolina Hetmańska kl. 2f – SAMOCHÓD

3 miejsce - Stanisław Droździel kl. 2c – SOWA

Gratulujemy wspaniałych pomysłów!

 

Organizator konkursu: Marta Żebrowska

Patrycja Karewicz - Zapadko

Zapraszamy do galerii

 

##########    ##########

MISTRZOSTWA ŚWIETLICY W DARTA

Do rozgrywek zapisało się ponad 70 uczniów, z których w formie eliminacji została wyłoniona finałowa dziesiątka. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Nikodem Barańczyk IIIb, Eryk Sobota IIIc

II miejsce – Michał Melaniuk IIIb

III miejsce – Adrian Stęplowski IIIa

 

Łukasz Jurgielewicz

Zapraszamy do galerii

 

##########    ##########

MISTRZOSTWA ŚWIETLICY W TENISA STOŁOWEGO

Turniej, który został rozegrany w dwóch rundach (etap zasadniczy i finałowy) został zdominowany przez uczniów IIIb. Wśród najlepszej szóstki walczącej o trzy miejsca w wielkim finale aż pięciu reprezentowało tą klasę. Ostatecznie do finału awansowali: Adam Opulski, Michał Melaniuk i Michał Helman. Po zaciętej walce podium wyglądało następująco :

I miejsce Michał Melaniuk IIIb

II miejsce Michał Helman IIIb

III miejsce Adam Opulski IIIb

Na szczególną pochwałę zasługują również Ala Kowalska IIId
i Julia Grzywińska IIIb
, którym niewiele brakowało by cieszyły się z awansu do półfinału w turnieju zdominowanym przez chłopców.

 

Łukasz Jurgielewicz

 

Zapraszamy do galerii

 

########## ##########

Tegoroczne „ Powitanie wiosny” odkryło talenty dwóch najzdolniejszych klas.

Za  całokształt  konkursów Nagrody Nagród otrzymały klasy: I e i II b .

Entuzjazm i pracowitość uczniów klasy I e i II b oraz pomysłowość Pani Lidki Kowalskiej i Pani Małgosi Denuszek nie znalazły sobie równych!

Wioseną dekorację sali gimnatycznej i imponującą dekorację drzwi świetlicy klas pierwszych wykonała pani Monika Kowalska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczenia nagród.

 

Zapraszamy do galerii

 ZAJĘCIA W BIBLIOTECE NR 67

          W piątek  1 –go kwietnia 2016r. uczniowie uczęszczający na zajęcia literackie byli na wycieczce do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 (ul. Abrahama 10). Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Pani bibliotekarka przeczytała gościom książeczkę o żółwiu Franklinie i jego wizycie w bibliotece. Dzieci miały również możliwość zaprojektowania własnej zakładki do książek. Wizyta była bardzo przyjemna i owocna. Uczniowie dostali na pożegnanie pamiątkowe dyplomy. Organizatorką wyjść jest wychowawczyni świetlicy szkolnej pani Barbara Gołębiewska. Podczas wycieczek towarzyszy nam wychowawczyni pani Monika Olucha.

Następne wyjście do Biblioteki planowane jest 6 maja na zajęcia z cyklu   „Koty w literaturze”.

 

Zapraszamy do galeriiZAJĘCIA ŚWIETLICOWE -  „MAŁY PODRÓŻNIK ZWIEDZA POLSKĘ”

          W marcu podczas zajęć świetlicowych „Mały podróżnik zwiedza Polskę” wyruszyliśmy w podróż z Krakowa do Zakopanego - stolicy polskich Tatr. Najpopularniejszej polskiej miejscowości położonej w górach. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Zakopanem np. Krupówki, Muzeum Kasprowicza, Kapliczkę na Jaszczurówce i Muzeum Tatrzańskie. Następnie ruszyliśmy w podróż do Kuźnic skąd koleją linową dotarliśmy na szczyt Kasprowego Wierchu. Widzieliśmy również największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie - Morskie Oko, które jest otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Poznaliśmy styl architektury zakopiańskiej czyli skośne dach, wysokie kamienne podmurówki, a  budynki są często dekorowane rytami w drewnie, zdobieniami, które urozmaicają domy. Zapoznaliśmy się również z podstawowymi elementami podhalańskiego stroju męskiego i damskiego.

Po zajęciach, tradycyjnie zainteresowane osoby rozwiązały quiz o Zakopanem i Tatrach.

Laureaci  quizu:

I miejsce:

Natalia Mędykowska kl.2c

Nicole Wasilewska kl.2c

II miejsce:

Hanna Oracz kl.2c

III miejsce:

Aleksandra Morzyk kl.2c

Wyróżnienie:

Karolina Sabarańska kl.2c

 

Wielkie gratulacje zwycięzcom, tym bardziej, że quiz nie należał do najłatwiejszych!

Marta Żebrowska

 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 

          W dniach 21 - 22 marca uczniowie z klas Ia, Id, If  brali udział w obchodach Światowego  Dnia Wody. Z tej okazji dzieci dowiedziały się co to jest woda, że jest ona niezbędnym składnikiem życia ludzi, zwierząt i roślin oraz poznały jej właściwości. Na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń ustaliliśmy do czego można wykorzystać wodę a dzięki broszurce  „Co się dzieje ze ściekami” dzieci dowiedziały się jak działa oczyszczalnia ścieków Czajka. Ogromną przyjemność sprawiły pierwszakom zabawy badawcze: „Co się rozpuszcza, a co nie?”, „Przyjaźń kolorów”, „Pływająca igła”, „Woda i pieprz”. Podsumowaniem zajęć był quiz o wodzie, który utrwalił zdobyte wiadomości.

 

   Monika Kowalska                   

Monika Olucha                      

Patrycja Karewicz - Zapadko

 

Zapraszamy do galerii

 KARTY Z ŻYCZENIAMI DLA PENSJONARIUSZY DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

          Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, Mały Samorząd Świetlicowy pod opieką pani Agaty Giedasz, przygotował kartki z życzeniami dla mieszkańców Państwowego Domu Pomocy Społecznej w Warszawie, na ulicy Wójtowskiej 13. Do akcji włączyli się uczniowie klas I, II i III, którzy przygotowywali kartki wielkanocne pod kierunkiem p. Teresy Bargielskiej, p. Marzeny Rudzińskiej, p. Moniki Kruk, p. Moniki Oluchy oraz p. Moniki Kowalskiej. Uczniowie przygotowali w sumie 110 kart z życzeniami, które można podziwiać w galerii.

 

Zapraszamy do galerii

 LAUREACI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - STROIK WIELKANOCNY

          8 marca w Szkole Podstawowej nr 279 odbyło się wręczenie nagród laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego, którego tematem był stroik wielkanocny.

Z naszej szkoły zostało nagrodzonych aż sześcioro uczniów:

za zajęcie I miejsca Kaja Szczepaniak z kl. Ia

za II miejsce Marcel Bednarski z kl. If i Aleksandra Radom z kl. Iii

za III miejsce Weronika Rakowska z kl. Ia i Dominik Kasprzyk z kl. IIc

a wyróżniona została praca Wiktorii Sienickiej z kl. If

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii a z twarzy zwycięzców wyczytać, że byli bardzo zadowoleni!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Zapraszamy do galerii

    ZAJĘCIA PODRÓŻNICZE - PALCEM PO MAPIE

          Zajęcia podróżnicze pt.”Palcem po mapie”są ciekawą propozycja zajęć w naszej świetlicy szkolnej. Jest to cykl zajęć prowadzonych przez panią Martę Żebrowską. Dzieci podróżując po Polsce-poznają zwyczaje, sztukę i muzykę poszczególnych województw. Natomiast podróż kulinarna pozwoli uczniom  na poznanie  smaków z różnych regionów. Podczas zajęć angażowane są wszystkie zmysły. Poprzez zabawę, aktywność plastyczną, ruchową, muzykę, pezentacje multimedialne i czytanie bajek sprawia, że mówienie o kulturze naszego kraju staje się bardzo interesujące dla dzieci i zachęca je do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Quiz - Polska

1 miejsce-Alicja Michalska kl.2e

1 miejsce- Krzysztof Janik kl.2c

1 miejsce-Natalia Mędykowska kl.2c

2 miejsce-Roksana Sroczyńska kl.2c

2 miejsce- Aleksandra Morzyk kl.2c

3 miejsce Zofia Zawieska kl.2c

Test o Warszawie:

1 miejsce Krzysztof Janik kl.2c

1 miejsce Aleksandra Morzyk kl.2c

1 miejsce Natalia Mędykowska kl.2c

2 miejsce Alicja Michalska kl.2e

Quiz - Kraków:

1 miejsce Aleksandra Morzyk kl.2c

1 miejsce Krzysztof Janik kl.2c

2 miejsce Natalia Mędykowska kl.2c

3 miejsce Alicja Gołębiowska kl.2e

Marta Żebrowska

 JASEŁKA ŚWIETLICOWE

          W styczniu w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie jasełkowe.Wzięli w nim udział uczniowie klasy III B i II D.Dzieci pod opieką wychowawcy oraz z pomocą rodziców w nieco inny sposób przedstawiły wymiar świąt Bożego Narodzenia. Historia rozgrywająca się na trzech płaszczyznach: nieba, piekła i domu rodzinnego ukazała jak pogoń za materialnym wymiarem świąt przysłania nam ich prawdziwy sens. 

                                                                                                                 p. Magdalena Sałamacha

                                                                                                                 p. Łukasz Jurgielewicz

Zapraszamy do galerii

 POLSKIE RYMOWANKI

W styczniu w naszej świetlicy szkolnej odbył się  międzyklasowy konkurs w którym udział wzięły dwie klasy: 2c i 2e. Alicja Michalska, Alicja Gołębiewska, Maj Budzińska i Zuzanna Olszewska reprezentowały klasę 2E. Natomiast Zofia Zalewska, Natalia Mędykowska, Aleksandra Morzyk i Nicole Wasilewska występowały w imieniu klasy 2C. Zadaniem uczniów była recytacja polskich rymowanek. Uczniowie bardzo chętnie się zaangażowali wykazując się wielkim talentem recytatorskim, pieką dykcją i pomysłowością prezentacji na scenie. Jury miało problem z wyróżnieniem najlepszej klasy. Po burzliwych naradach, jury przyznało zwycięstwo klasie 2C.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów !

Organizator: pani Marta Żebrowska.

  WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

          Tuż przed świętami do świetlicy zawitał Święty Mikołaj. Odwiedził dzieci w każdej sali, sprawdził wiedzę nt. Świąt Bożego Narodzenia oraz zdolności i chęci wokalne dzieci. Następnie rozdał słodkie upominki i zapozował do wspólnego zdjęcia. Został też przez dzieci zaskoczony, bo niektóre z nich przygotowały dla gościa niespodzianki i wręczyły mu własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz pyszne pierniki.

 

Zapraszamy do galerii

 KARTY Z ŻYCZENIAMI DLA PACJENTÓW SZPITALA

          Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Mały Samorząd Świetlicowy pod opieką pani Agaty Giedasz, przygotował kartki z życzeniami dla pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego  (ul. Banacha 1a).

Do akcji włączyli się uczniowie klas II i III, którzy przygotowywali kartki bożonarodzeniowe pod kierunkiem p. Teresy Bargielskiej, p. Marzeny Rudzińskiej oraz p. Moniki Kruk. Efekty naszej ciężkiej, ale mamy nadzieję – cennej, pracy można zobaczyć w galerii .

 

Zapraszamy do galerii

  ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

          Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dzieci z klas IIa, IIb i IIf przygotowały i zaprezentowały występ artystyczny dla przedstawicieli poszczególnych grup pracowników naszej szkoły. Zaprosiliśmy: panie dyrektor, pana kierownika świetlicy, panie wychowawczynie, panie: psycholog, pedagog, logopedę, terapeutkę pedagogiczną, bibliotekarkę, intendentkę, kadrową, sekretarkę, kierownik administracyjną, pana konserwatora oraz panie woźne. Dla zaproszonych gości dzieci zaśpiewały kilka pastorałek, a na koniec wszyscy razem wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a mali artyści złożyli przybyłym świąteczne życzenia i wręczyli przygotowane wcześniej drobne upominki.

         Nazajutrz dzieci czekała niespodzianka w postaci wizyty Świętego Mikołaja, który niezmiernie ucieszony widokiem zdziwionych i jednocześnie bardzo zaciekawionych i zadowolonych min dzieci, zaproponował wspólne kolędowe karaoke. Nikogo nie trzeba było namawiać do śpiewania - większość miała ochotę wystąpić dla takiego gościa, który w dodatku podczas spotkania, a później jeszcze przed pożegnaniem, rozdawał pyszne słodkości. Wizyta sprawiła wszystkim dużo radości :). 

 

                                               Nauczyciele: Monika Kruk, Marzena Rudzińska

 

Zapraszamy do galerii

 WARSZAWSKI KONKURS PLASTYCZNY

        „ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY”           

8 grudnia ogłoszono wyniki etapu warszawskiego. Laureatami zostali:

kategoria 0-I:              Zofia Grzywińska – I miejsce

                                                           

Kategoria II – III:      Julia Grzywińska  – II miejsce

                                    Michał Mierzejewski – III miejsce

                                                      

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!ANDRZEJKI

          30 listopada dzieci z klas IIa, IIb i IIf poznały genezę andrzejek oraz tradycje z nimi związane, a następnie uczestniczyły w zabawach andrzejkowych, podczas których wcześniej omówiona teoria zamieniła się w praktykę i dzieci miały szansę doświadczyć kilku wróżb. Emocje wywoływała każda, ale największą ciekawość wzbudziło pozyskiwanie materiału do przepowiedni z woskowych kształtów. Po zdefiniowaniu i interpretacji otrzymanych form, dzieci mogły namacalnie sprawdzić strukturę zastygłych konstrukcji, co sprawiło im dużo radości. 

 

                                                                  Nauczyciele: Monika Kruk, Marzena Rudzińska

Zabawy andrzejkowe odbyły się także w pozostałych salach. Jak bawiły się dzieci z innych klas można zobaczyć w galerii.

 

 

Zapraszamy do galerii

 

  TYDZIEŃ Z MISIAMI

          25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przy tej okazji dzieci z klas IIa, IIb i IIf uczestniczyły w kilku zajęciach rozwijających różne umiejętności. Podczas tygodnia z misiami wychowankowie mieli okazję:

  • wypełnić kolorami misiową mandalę,
  • wziąć udział w przedsięwzięciu „Kupujemy ubranka dla misia”, w którym musieli zakupić wybrane ubranka, by następnie wystylizować misie i przygotować z nich prace plastyczne,
  • uczestniczyć w przeglądzie misiów, w którym przypomnieli sobie (lub poznali) misiowych przedstawicieli bajek, takich jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Koralgol i inni,
  • wziąć udział w akcji „Mały projektant”, w której mogli pobawić się tkaninami, uruchomić swoją kreatywność i z użyciem materiałów, włóczki i taśmy klejącej, stworzyć dla swoich pluszaków niepowtarzalne kreacje,
  • zbudować z klocków lego konstrukcje w kształcie misiów.

 

                                                                   Nauczyciele: Monika Kruk, Marzena Rudzińska

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA KACPERKA

We wrześniu w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek i przekazywania ich Kacperkowi – chłopcu choremu na przepuklinę oponowo – rdzeniową uniemożliwiającą mu sprawny rozwój fizyczny.

Dzięki Waszej pomocy Kacperek będzie mógł rozpocząć rehabilitację dającą mu możliwość samodzielnego poruszania się.

Każdy kto chce pomóc, może zbierać nakrętki w domu, a następnie przynieść je do świetlicy szkolnej.

Akcja trwa przez cały rok szkolny.

M. Sałamacha

Zapraszamy do galerii

 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          Przez kilka dni poprzedzających Święto Niepodległości, dzieci z klas IIa, IIb i IIf  uczestniczyły w zajęciach dotyczących patriotyzmu, wolności i niepodległości. W formie prezentacji multimedialnych dzieci obejrzały m.in.:

  • teatrzyk przedstawiający legendę o Czechu, Lechu i Rusie,
  • film o symbolach narodowych,
  • film prezentujący wiersz Władysława Bełzy pt. „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego" znany większości jako  „Kto Ty jesteś?”,
  • film przedstawiający zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dzieci nauczyły się również piosenki pt. „Jestem Polakiem”, wykonały rozetki/kotyliony oraz flagi Polski.

10 listopada zaprezentowały się przed swoimi wychowawczyniami i zaśpiewały przygotowaną piosenkę.

                                                        Nauczyciele: Monika Kruk, Marzena Rudzińska

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia odbył się w naszej świetlicy quiz tematyczny dla dzieci z klas IIa, IIb i IIf. Quiz dotyczył zarówno postaci z bajek kinowych (telewizyjnych), jak i bohaterów literackich – baśni i wierszy. Wychowankowie sprawdzili znajomość treści utworów, ale również omówili cechy wybranych postaci i wskazali swoje ulubione bajki. Nazajutrz dzieci przygotowały sylwetki Minionków, a następnie obejrzały film pt. „Minionki”.

                                                                                                             Nauczyciele: Monika Kruk, Marzena Rudzińska

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 HALLOWEEN 2015

          30 października odbyła się w naszej świetlicy zabawa halloweenowa dla uczniów klas I. Impreza była bardzo udana. Dzieci bawiły się przy muzyce disco. Wielu uczniów przyszło w przebraniach. Były tańce oraz konkursy z nagrodami (taniec z balonem, taniec na gazecie, mumia z papieru toaletowego…).

Pod koniec zabawy wybraliśmy najlepiej bawiących się uczestników czyli krola i królową halloween.

Barbara Gołębiewska - organizatorka

 

Zapraszamy do galerii

 DZIEŃ DYNI W KLASACH I

          23 października w naszej świetlicy zorganizowany był „Dzień Dyni”. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej poprzez wykonywanie dekoracji. Powstały dyniowe lampiony, ściany ozdobiły dyniowe kolorowanki i wyklejanki. Nie zabrakło też prawdziwych dyń a dzieci obowiązywał strój z przewagą koloru pomarańczowego, dzięki czemu można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci dowiedziały się że dynia to bardzo smaczne i zdrowe warzywo, mogły skosztować dyniowych pestek. Poza tym odgadywały zagadki a za pomocą węchu i dotyku rozpoznawały dary jesieni. W przerwach między dyniowymi konkurencjami dzieci tańczyły przy dźwiękach jesiennych piosenek. Na zakończenie zabawy każdy mógł samodzielnie zrobić papierową dynię. Dzięki obchodom "Dnia Dyni" dzieci przekonały się, że dynia nie musi kojarzyć się wyłącznie z Halloween.

Organizatorkami były panie Patrycja Karewicz – Zapadko i Monika Olucha

 

Zapraszamy do galerii