Menu

Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

Aktualności

Rok szkolny 2017/2018

PIERWSZA POMOC

                W maju dzieci z sali świetlicowej 2 miały możliwość wzięcia udziału w trzyetapowych zajęciach praktycznych poświęconych pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się w ramach akcji ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczyliśmy się sprawdzać przytomność, dzwonić pod numer alarmowy 112, sprawdzać oddech, układać poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej oraz wykonywać na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć.

 

Organizator:

A. Giedasz

Zapraszamy do galerii

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ŚWIETLICY

           21 marca w naszej szkole jak co roku obchodziliśmy nadejście wiosny. Wielu z nas ubrało się na zielono, nawet nauczyciele ;)  Od początku tygodnia zmienialiśmy też  dekorację na wiosenną. Obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez Grupę Małego Aktora i Panią Martę Żebrowską, podsumowaliśmy z Panią Lidią Kowalską akcje wolontariatu w naszej szkole, a w czwartek na sali gimnastycznej dla klas I, II i III odbył się Wiosenny Turniej Sportowy zorganizowany przez wychowawców świetlicy.
Żeby tylko było trochę cieplej!

 

Zapraszamy do galerii

 ZAWODY SPORTOWE

           Nadejście wiosny w naszej szkole świętowaliśmy również na sportowo na II Wiosennym Turnieju Sportowym. Nauczyciele ze świetlicy przygotowali dla klas I – III konkurencje sportowe tzw. „wyścigi rzędów”, w których wzięły udział wszystkie klasy.

Każdy uczestnik dał z siebie 100% ale jak to w sporcie nie każdy mógł wygrać.

Wśród klas I najlepsza okazała się IA, w klasach drugich IIA, a wśród klas III pierwsze miejsce zajęły ex-aequo klasy IIIC i IIIA.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i zaangażowania. Do zobaczenia niebawem na boisku szkolnym.

 

 

Zapraszamy do galerii

 ŚWIETLICOWE DRZEWKO           

            Nasze świetlicowe drzewko już zmienia się na wiosnę. Na razie nie ma jeszcze listków ani pąków ale na niektórych gałązkach pojawiły się bardzo oryginalne bazie, lub jak kto woli koćki;)

 

Zapraszamy do galerii

 MEDALE OLIMPIJSKIE

           Tuż po zakończeniu 23 Igrzysk Olimpijskich w Pjongchang w naszej świetlicy zrobiliśmy medale olimpijskie!

Wystarczyło trochę gipsu, wody, foremek po jogurtach i medale gotowe. Każdy mógł pomalować i ozdobić swój własny medal. Z piękną wstążką wyglądają jak prawdziwe!

 

Zapraszamy do galerii

 STREFA KIBICA W ŚWIETLICY

           19 lutego zorganizowaliśmy w świetlicy z okazji konkursu drużynowego w skokach narciarskich, „strefę kibica”.  Do świetlicy przyszli także wychowawcy z innymi uczniami.

W Pjongchang nasi skoczkowie zdobyli brązowy medal a my byliśmy tego świadkami. Emocje sportowe były bardzo duże. Była nas pełna sala, wszyscy krzyczeliśmy i dopingowaliśmy ich. Brązowy medal zdobyła drużuna: Kot, Hula, Kubacki i Stoch. 

 

Zapraszamy do galerii

 PRACE PIERWSZAKÓW NA KIERMASZ SERC

            W związku z Walentynkami Mały Samorząd Szkolny zorganizował akcję pt. ,,Kiermasz serc”. Dzieci z klas pierwszych aktywnie włączyły się w przygotowanie prac na ten szczytny cel. Na zajęciach świetlicowych z niezwykłą starannością i zaangażowaniem wykonały kartki walentynkowe oraz wełniane serduszka. Oprócz pracy było też mnóstwo zabawy z kłębkami wełny. Z dobrego źródła wiemy, że nasze prace rozchodziły się jak świeże bułeczki:)

A oto nasze prace zrobione z dobrego serca.

 

Zapraszamy do galerii

 OLIMPIADA

           Już za kilka dni otwarcie XVI Zimowych Igrzysk Olipmijskich w Pjongchang w Korei Południowej.

Z tej okazji jak zwykle przed ważnymi zawodami sportowymi wzbogaciliśmy naszą „Strefę kibica” o terminarz startów naszych reprezentantów. Zawiesiliśmy też plakaty naszych głównych faworytów do medali olimpijskich czyli skoczków narciarskich.

Z pewnością nie jeden raz będziemy mogli oglądać transmisje sportowe w naszej świetlicy i dopingować naszych reprezentantów. Tym czasem trzymamy kciuki aby medali było jak najwięcej!!!

 

Zapraszamy do galerii

 WALENTYNKI W ŚWIETLICY

           Jak co roku w naszej świetlicy obchodzimy jedno z najmłodszych świąt – Dzień św. Walentego, czyli Dzień zakochanych.

Trwają już prace nad dekoracjami, wycinamy serduszka, zwijamy różyczki itp. Cała świetlica staje się czerwono, różowo, fioletowa. Zobaczcie na zdjęciach.

           W tym roku także Bal Karnawałowy będzie pod hasłem walentynek ;) Serduszkami przystroiliśmy nasze świetlicowa drzewko, a i  sroga Pani Zima już założyła karnawałowa maskę i pewnie także wybiera się na bal!

 

Zapraszamy do galerii

 ZIMOWE SZALEŃSTWO               

          Zima w pełni, śniegu troszkę jest, mróz też bywa to i my nie zapominamy o zabawach zimowych. Lepimy bałwany, ślizgamy się na sankach, rzucamy w siebie śnieżkami, ale nie zapominamy o zdrowym odżywianiu!

Uczymy się jak dobrze się odżywiać aby nie zachorować, bo szkoda byłoby takiej świetnej zabawy.

 

Zapraszamy do galerii

 ŚWIETLICOWA CHOINKA

           Niezwykła choinka została wykonana przez dzieci z Samorządu Świetlicowego. Złota gwiazda to odcisk i autograf władz szkoły. Srebrne dłonie to odciski wychowawców klas, świetlicy oraz personelu pomocniczego. Zielone - wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy.

 

 

M. Busma

Zapraszamy do galerii

 GAŁGANKI Z DUSZĄ

Zapraszamy do galerii

 ANDRZEJKI W KL IB,C,D

          W środę 29. listopada dzieci z klas pierwszych wzięły udział w zajęciach pt. ,,Abrakadabra, niechaj teraz rządzi magia”. Celem zajęć było przybliżenie zwyczajów katarzynkowych i andrzejkowych. Każde dziecko w humorystyczny sposób mogło poznać swój przyszły zawód , z pomocą magicznej farby odkryć imię swojego ukochanego lub ukochanej oraz dowiedzieć się dzięki zabawie ,,buciki”, kto ma szansę jako pierwszy wziąć ślub. Na zakończenie obchodów andrzejkowych przy dźwiękach wesołej i skocznej muzyki ćwiczyliśmy swoje umiejętności taneczne.

Agata Giedasz

Teresa Bargielska

Zapraszamy do galerii

 ZABAWA ANDRZEJKOWA W KL Ia i KL II

          Impreza rozpoczęła się pogadanką na temat tradycji andrzejkowych, obrzędów i zwyczajów a następnie  dzieci pod opieką wychowawców uczestniczyły w ciekawych wróżbach. Andrzejki  zakończyły się zabawą przy muzyce.

 

M. Busma

M. Ornat

 

Zapraszamy do galerii

 KIERMASZ JESIENNY

          W dniach 6 - 7 listopada zorganizowaliśmy kolejny już kiermasz jesienny. Na kiermaszu prezentowaliśmy swoje prace plastyczno - techniczne, prace z rękodzieła, obrazki i wiele innych rzeczy, które zostały wykonane przez dzieci podczas pobytu na świetlicy.

Nasz kiermasz nie cieszył by się taką popularnością gdyby nie zaangażowanie rodziców i dziesiątki kilogramów przepysznych wypieków: ciast, ciasteczek, galaretek i wieeeeeelu innych słodkości.

                Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kiermaszu!

 

 

Zapraszamy do galerii

 MAGICZNE DRZEWKO CZASU

          W naszej świetlicy od jakiegoś czasu rośnie sobie Magiczne Drzewko Czasu. Zrobione przez dzieci z klas III wg pomysłu Pani Kasi Marton zmienia się wraz ze zmianą pogody.

Obecnie przedstawia drzewo jesienne z kolorowymi rudo-czerwono-brązowymi liśćmi. W jego szerokim i mocnym pniu swój domek znalazła wiewiórka a w kupie spadających liści schronił się na zimę jeż.

Czekamy na nadejście zimy i przemianę naszego drzewka.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia tego jak zmienia się nasze drzewko.

 

 

Zapraszamy do galerii

 EUROPA DA SIĘ LUBIĆ

 

           Europa da się lubić – kontynuacja cyklu zajęć podróżniczych z poprzedniego roku, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów podczas których dzieci zwiedzają najciekawsze kraje europejskie. Młodzi podróżnicy poznają historię, zwyczaje, kulturę , sztukę, język, przepiękne zabytki oraz nowoczesną architekturę. Ponadto, wyprawa obejmuje również podróż kulinarną pozwalającą dzieciom na poznanie niesamowitych smaków potraw kuchni danego kraju.

 

           Swoją pierwszą podróż rozpoczęliśmy od poznania naszego kraju - Polski.

Zapoznałam dzieci z mapą Polski, która posłużyła nam za przewodnik po najciekawszych miejscach naszej Ojczyzny. Poznaliśmy polskie symbole narodowe: godło, hymn, flagę. Wysłuchaliśmy hymnu narodowego, a następnie całą grupą zaśpiewaliśmy. Delektowaliśmy się urokami miejsc, pięknem wielowiekowych obyczajów i tradycji oraz naszą niełatwą historią. Poznawaliśmy różne regiony Polski oraz kuchnię poszczególnych zakątków naszego kraju. Widzieliśmy góry, jeziora i morze. Piękno  strojów ludowych i sztuki. Zapoznaliśmy się z różnymi, nierzadko zupełnie nieznanymi legendami. U dzieci wyraźnie wzrosła świadomość bytności Polakami: z dumą śpiewany był nasz hymn i poznawaliśmy kontekst historyczny naszych barw narodowych.

Jednocześnie, przy zachowaniu naszej odrębności narodowej, dzieci wyraźnie podnosiły kwestie naszej przynależności do Europy. Tym samym, będąc częścią Unii Europejskiej, próbuję przybliżać dzieciom istotne wiadomości o innych krajach.

           W naszej świetlicy szkolnej w  dalszym ciągu jest przepiękny kącik Małego Podróżnika, w którym prezentujemy pamiątki z najciekawszych podróży.

Zajęcia podróżnicze „Europa da się lubić” są autorskim projektem p. Marty Żebrowskiej, która również je prowadzi.

 

Laureaci konkursu Europa da się lubić - Polska

 

1. miejsce Marek Szlachetka kl.3a

2. miejsce Maksymilian Radom kl.3d

3. miejsce Łukasz Rybak kl.3d

 

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratuluję – pani Marta Ż.

 

Zapraszamy do galerii

 ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE O NAZWIE "PAŃSTWA , MIASTA..."

 

           Dnia 15 listopada 2017r w naszej świetlicy szkolnej odbyły się rozgrywki międzyklasowe o nazwie "Państwa , miasta..." Klasa 3A kontra klasa 3f.Reprezentanci poszczególnych klas nazwali swoje drużyny. Klasa 3A to FC Bobry, a 3F to FC Orły. Obie drużyny posiadały dużą wiedzę na różne tematy np państwa, miasta, rośliny, zwierzęta, rzeczy. Jednak drużyna FC Bobrów wygrała 380 punktami z drużyną FC Orłów, która otrzymała 340 punktów.

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom z klasy 3a i 3 f za udział w zajęciach oraz gratuluję zwycięstwa klasie 3A.

 

Organizator zajęć: p. Marta Żebrowska

 

Zapraszamy do galerii

 ZABAWY ŚWIETLICOWE KLAS I - II

          Uczniowie ze świetlicy klas I-II grali w nietypowe piłkarzyki. Okazało się, że bez profesjonalnego stołu można się też świetnie bawić:)

 

Małgorzata Ornat

Małgorzat Busma

Zapraszamy do galerii

 DZIEŃ NAUCZYCIELA

          13 października z okazji Święta Edukacji zorganizowaliśmy w świetlicy wystawę portretów naszych nauczycieli. Autorami byli uczniowie klas I, II, III i IV. Najfajniejsze dzieła zostały zawieszone na wystawie w korytarzu obok świetlicy.

 

Zapraszamy do galerii

 GALERIA PRAC KLAS: 3a,3b, 3c, 3d, 3e, 3f

 

Praca plastyczna odbijanie dłoni w farbie plakatowej - "DRZEWO"

Wiewiórk i- wyklejanie kulkami z krepiny

"Jesienne drzewo"- wycinanie pnia drzewa i komponowanie elementów

"Pani Jesień" w oczach dzieci

Orły, flagi i kotyliony - upamiętnienie Święta Niepodległości 11 listopada

"Słoneczniki " z płyty CD

"Marchewki z krepinowych kulek"

"Ptaszki z nasion"

 

Zapraszamy do galerii

opiekunowie: Marta Żerbrowska i Katarzyna Marton

 DZIEŃ W ŚWIETLICY

          Podczas pobytu w świetlicy uczniowie bardzo aktywnie i twórczo spędzają czas biorąc udział w różnych zorganizowanych zajęciach m. in. sportowych, tanecznych, wokalnych.

 

Zapraszamy do galerii

 PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW

Zapraszamy do obejrzenia jesiennych prac plastycznych wykonanych podczas zajęć świetlicowych.

 

Zapraszamy do galerii

 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA OKAZANĄ POMOC

I ZAANGAŻOWANIE W DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzięki darowiznom otrzymanym od Państwa kupujemy nowe gry, pomoce dydaktyczne, plastyczne i sportowe, książki, nagrody dla uczestników konkursów świetlicowych, środki higieniczne itp.

Bardzo zależy nam na pozyskaniu dodatkowych środków na wystrój i doposażenie sal świetlicowych.

Jeśli posiadają państwo w domu niezniszczone książki, gry czy materiały plastyczne również proszę o przyniesienie ich do świetlicy.

          W tym roku szkolnym Rada Rodziców zaakceptowała wysokość darowizny na świetlicę z poprzednich lat.

Tj. 120pln za jedno dziecko na cały rok szkolny

 i 100pln kiedy do świetlicy uczęszcza dwoje dzieci.

Pieniądze należy wpłacać na konto Rady Rodziców:

PKO BP S.A. 85 1020 1127 0000 1902 0007 9319

z dopiskiem świetlica!

Przypominam jednocześnie, że wpłaty są dobrowolne i można ich dokonać w ratach w dowolnym momencie.

Waldemar Krukowski